Szczotka samochodowa lub gąbka z mikrofibry

jak-myć-auto

Źródło: www.flickr.com

Wiosna już się powoli zbliża tak wiec zaczyna być warto myć samochód. Oczywiście nie jesteśmy zwolennikami teorii, że brud świetnie konserwuje lakier ale dotychczasowa pogoda raczej nie zachęcała do dłuższego pielęgnowania swoich czterech kółek. Teraz będzie można spokojnie się tym zająć i poświęcić tyle czasu ile tylko będziemy chcieli.

Warto się zatem do tego przygotować i zaopatrzyć w potrzebne akcesoria. Rodzaje szczotek samochodowych do mycia, gąbek i szmatek do polerowania mogą przyprawić o zawrót głowy. Pytanie, które pojawia się zaraz po tym to ile warto na to wydać bo tu rozrzut cenowy też jest spory. Warto podejść do tego rozsądnie – jeśli zwykle oddajemy auto w objęcia szczotek w myjni to nie warto szczególnie inwestować. Wystarczy nam wtedy tańsza wersja. Co innego jeśli lubimy sami dopieścić swoje auto i obawiamy się porysowania karoserii. Wtedy warto zdecydować się na droższy sprzęt, który posłuży nam dłużej, nie zużyje się po pierwszych kilku myciach i nie straci właściwości pod wpływem temperatury. Nikt nie lubi wygiętych i pękniętych akcesoriów samochodowych, które odkrywa się najczęściej już po odjechaniu w ustronne miejsce nadające się do mycia. Dlatego zacznijmy od sprawdzenia co już mamy, a co będzie trzeba dokupić.

Szczotkagąbka czy rękawica z mikrofibry? Każdy z nich będzie dobrym wyborem bo nie ma obawy, że porysuje lakier samochodowy. Jeśli mamy więcej miejsca w bagażniku to warto mieć wszystkie te akcesoria do mycia, ale jeśli wybieramy się na urlop z rodzinką to warto zostawić jednak trochę miejsca żeby móc przeżyć podróż w spokoju i bez stresu, że o czymś zapomnieliśmy.

Ale do rzeczy – szczotka do mycia samochodu. Dobrym rozwiązaniem jest szczotka do mycia przepływowa. Materiał włosia szczotki jest specjalnie dostosowany co pozwala dokładnie usuwać brud. Możemy podłączyć ją do węża z wodą i wygodnie umyć samochód, łódkę, przyczepę i co nam jeszcze przyjdzie do głowy. Ograniczeniem będzie tylko długość naszego węża :). Jeśli mamy do umycia większą powierzchnię to warto zaopatrzyć się w przydatny sprzęt: szczotka z teleskopowym trzonkiem – wtedy bez problemu dosięgniemy tam gdzie zamierzamy. Aluminiowy trzonek zapewni dłuższą żywotność takiej szczotki.

Gąbka samochodowa lub rękawica z mikrofibry – mikrofibry nie trzeba nikomu specjalnie zachwalać bo nie pozostawia smug, szybko wysycha, idealnie nadaje się do polerowania, a po wypłukaniu wodą szybko wraca do formy i nadaje się do ponownego użycia. Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że kupimy oryginalny produkt, a nie tanią podróbkę.