Jaki podłokietnik samochodowy wybrać?

Jaki podłokietnik samochodowy kupić?

Jeżeli często jeździsz i pokonujesz długie trasy samochodem to pewnie znasz takie sytuacje gdy jedziesz sobie ze stałą prędkością albo ustawiasz sobie tempomat i chcesz sobie wygodnie oprzeć rękę, a tu doskwiera brak miejsca do oparcia łokcia. W takich momentach można albo powiedzieć kilka ciepłych słów pod adresem mijających nas świetnie wyposażonych bryk albo zmienić auto albo wybrać wersję ekonomiczną i dokupić sobie podłokietnik uniwersalny. W większości samochodów da się go zamontować. Ba – można sobie nawet pogrymasić i wybrać np. podłokietnik uchylny ze schowkiem albo podłokietnik z mocowaniem na napoje. Wtedy szybka kawa na stacji zamieni się w wygodną kawę na wynos bez obaw o tapicerkę samochodu. Zanim zdecydujemy, który podłokietnik nam najbardziej pasuje, koniecznie zmierzmy ile mamy na niego miejsca. W zależności od szerokości przestrzeni pomiędzy przednimi fotelami w samochodach, można montować dwa rodzaje podłokietników. W mniejszych samochodach mogą być stosowane tzw. podparcia wąskie z otwieranymi schowkami ale tu także bardzo ważny jest odstęp między przednimi siedzeniami wynoszący minimum 110 mm (podłokietniki takie nadają się m. in. do Fiata Seicento). Do większych modeli aut idealne będą szerokie podłokietniki (minimum odstępu pomiędzy przednimi fotelami to 150 mm), które oprócz otwieranego schowka, mają wspomniany wysuwany uchwyt do napoi umieszczony w  tylnej części lub szufladkę na monety. Szufladka przydaje się najbardziej podczas podróży autostradą chociaż młodzi rodzice wożą tam niekiedy zapasowy smoczek czy gryzak …

Jak zamontować podłokietnik?

Montaż  podłokietnika kierowcy jest prosty: w większości modeli polega na przykręceniu tzw. Adaptera za pomocą śrub (w zestawie) do elementu pomiędzy siedzeniami.  Podłokietniki uniwersalne posiadają adapter z szerokim zakresem regulacji: podczas instalacji wystarczy delikatnie rozsunąć metalowe uchwyty i dopasować  je do danej odległości między przednimi fotelami. Oczywiście przed montażem trzeba tę przestrzeń między fotelami wymierzyć tak by była pewność, że wszystko będzie idealnie pasować.

Ile kosztuje podłokietnik?

Najtańsze podłokietniki dostępne w internecie zaczynają się już od 30 zł tylko czy na pewno chcemy takiej jakości u siebie w samochodzie? Warto zdecydować się na nieco droższy podłokietnik uniwersalny, który będzie solidnie wykonany z materiałów dobrej jakości i nadal będzie w bardzo dobrej cenie – sensowny podłokietnik można znaleźć w cenie poniżej 100 zł.