Jaką zasłonkę samochodową wybrać?

Jakie zasłonki przeciwsłoneczne wybrać do samochodu?

Wyruszając w długą podróż z dziećmi warto zastanowić się jak im tę podróż umilić tak by pytanie DALEKO JESZCZE? padała najrzadziej jak to możliwe. Wybierając się gdzieś dalej zapewne tego nie unikniemy ale można wcześniej przemyśleć co zrobić by długa jazda samochodem nie doskwierała za bardzo najmłodszym pasażerom. A na co najmłodsi najczęściej narzekają? W aucie jest za gorąco, trzeba siedzieć w jednym miejscu, nie można sobie spokojnie pobiegać, fotelik ogranicza ruchy, a siedząca obok starsza siostra czy brat odmawiają współpracy bo zatopieni są w lekturze lub studiują nowe lajki na smartfonie. Młodsze rodzeństwo też nie jest wiele lepsze bo zajmuje się głównie nadrabianiem braków w śnie. Co więc jest najgorszym wrogiem malucha? Nuda samochodowa…

Jak walczyć z nudą w samochodzie?

Można z nią walczyć na różne sposoby. Najprościej zacząć od odświeżenia wnętrza samochodu. Jeśli wiemy jakie bajki lubi nasze dziecko to mamy już część problemu z głowy. Na rynku jest duży wybór gadżetów z bohaterami różnych bajek. Nie brakuje także samochodowych akcesoriów dla dzieci z bajkowymi postaciami. Kubuć Puchatek i Myszka Mickey nadal są lubiani przez dzieciaki, ale pojawili się też nowi jak Zygzak z Cars czy Koniki Filly. Serca najmłodszych podbiły także księżniczki i koniki Filly. Całe to towarzystwo można znaleźć na zasłonkach samochodowych. Zasłonki Hello Kitty to ostatni hit sprzedaży :).  Małe dziewczynki przepadają za zasłonkami z księżniczką Sophią, a starsze dzieci ucieszą się z kolei z zasłonki ze Spidermanem. A dla rodziców, którzy lubią klasyczne bajki polecamy zasłony z Wojowniczymi Żółwiami Ninja. Nie widząc czemu żółwie nie są szczególnie ciekawe dla maluchów. A ja chętnie kupiłabym sobie zasłonki z Reksiem – może jest szansa żeby ktoś pomyślał i wrócił do dawnych bajek tych lubianych przez rodziców ?:)

A co zrobić jeśli nie mamy dzieci, nie planujemy ich w najbliższym czasie ale wyjeżdżamy na długo oczekiwany urlop i też nie przepadamy za dużą ilością słońca we wnętrzu samochodu? Cóż, jeśli nie jesteśmy wielbicielami kolorowego wnętrza tylko wolimy stonowaną kolorystykę to nic prostszego. Sprawdzamy wtedy jakiej wielkości są szyby, które chcemy zabezpieczyć i wybieramy osłonę na szybę czarną lub srebrną. Dobra wiadomość jest taka, że takie klasyczne zasłony samochodowe są tanie. Możemy taką osłonę przeciwsłoneczną zamontować albo wewnątrz na przyssawkach albo zabezpieczyć przednią szybę zostawiając na niej srebrną folię przeciwsłoneczną.