Jak wybrać pokrowiec na kierownicę?

Jeśli dużo podróżujemy to szybko zorientujemy się, że kierownica po początkowym okresie świetności staje się często przetarta i matowa. Jeśli kupiliśmy używane auto to element ten często jest już nieco sfatygowany. Co z tym fantem zrobić? Najprościej kupić pokrowiec skórzany na kierownicę. To najczęstszy wybór kierowców o klasycznym guście :). Jeśli lubimy kolory i chcemy nieco ożywić wnętrze auta to możemy pokusić się o skompletowanie zestawu pasujących do siebie elementów np.  pokrowiec na kierownicę gałka dźwigni biegów w tym samym kolorze albo imitujący drewno.

A skąd mamy wiedzieć jaki pokrowiec będzie pasował na naszą kierownicę? Najlepiej zacząć od zmierzenia średnicy kierownicy. Najbardziej popularny rozmiar to rozmiar „M” 37 – 39 cm pasujący do większości samochodów osobowych (poza Fiatem CQ, Seicento, Matizem, Tico, 126p, Polonezem, niektórych BMW, Audi, Mercedesem i innych samochodów z większą niż standardowa kierownica). Trochę tych nie pasujących osobówek jest dlatego najlepiej zacząć od wymierzenia kierownicy i wybrać odpowiedni pokrowiec.

Jeśli interesuje nas dobra cena i podstawowa ochrona kierownicy podczas eksploatacji to możemy wybrać spośród wielu modeli z eko-skóry. Pokrowce te zapobiegają zsunięciu dłoni z kierownicy (zwłaszcza z takiej zużytej i wyślizganej) oraz chronią kierownicę przed dalszymi przetarciami i uszkodzeniami. A jeśli planujemy jeździć samochodem na dłuższych trasach to warto kupić pokrowiec skórzany. Często wyposażone są one w silikonowe podbicie zapobiegające przesuwaniu pokrowca na kierownicy i wystarczają na dłużej.

 

 9645 87163184 redpokrowiec na kierownicę uniwersalny 6552